تاریخ مصور اسلام، به قلم استادان ماله کش!

بخش اول: موقعیت جغرافیایی، سیاسی، اجتماعی و علمی حجاز و همسایگانش در صدر اسلام :

تاریخ اسلام از قرن هفتم میلادی و در شبه جزیره عربستان کنونی آغاز گشت. منطقه حجاز از دیر باز به عنوان یکی از مراکز علمی جهان مطرح بوده و بسیاری از دانشمندان بزرگ جهان در آنجا پرورش یافته و روانه مکتب شدند وهمین دانشمندان این منطقه بودند که بعدها در قالب لشکریان » راهیان نور» همراه با پیامبر اسلام و چهار خلیفه، به گسترش علم نوین در ممالک عقب افتاده ای نظیر ایران و مصر پرداختند.

اولین نقشه موجود از جنگل‌های استوایی عربستان و کویر ایران

جایگاه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری شهر مکه:
شهر مکه در آن زمان پایتخت علم و هنر و اقتصاد دنیا بود و معتبر ترین دانشگاه های دنیا از قبیل جندی شابور و الکمبریج در این شهر قرار داشتند. مردمان عربستان از باسوادترین و با فرهنگ ترین مردمان آن روزگار بودند و در حالی که در کشورهای فقیر همسایه مانند ایران، زنده به گور کردن دختران و ازدواج محارم امری مرسوم به شمار می آمد، در عربستان صدر اسلام، فمینیسم و لیبرالیسم طرفداران بیشماری داشت و مردمان آنجا در دفاع از حقوق کودکان و نیز حقوق حیوانات پیشرو بودند که در ادامه  مفصلا به آن خواهیم پرداخت .
آنگونه که از تواریخ متقن و معتبر بر می آید, موسس شهر مکه بدون شک ابراهیم نبی بوده است. وی که نخستین مدافع حقوق زنان و حیوانات و از مخالفان قانون بدوی چند همسری و قربانی کردن حیوانات در پیشگاه بتها بود، از سوی نمرود که پادشاه بابل و از نیاکان هخامنشیان بود تحت تعقیب قرار گرفت و به ناچار به جنگلهای استوایی و انبوه حجاز پناه برد. سپس با نبوغ ذاتی خود در آنجا سنگ بنای تمدن ماتحت النهرین را نهاد. او همچنین کعبه را در کنار رودخانه یی ساخت که آن را زمزم نامید و سیستم فاضلاب شهری را برای نخستین بار در ساختمان آن به کار برد و نماد حجر الاسود را به یادگار بر سر در آن نهاد. با کانال کشی آب زمزم و تبدیل آن به قنات و چاه، نخستین قنات و به تبع آن نخستین آبریزگاه مدرن بشری را اختراع کرد و به سبب آن نسلهای بعدی مردم حجاز به هنگام قضای حاجت از سیستم سرپانشینی که باعث بروز بیماریهایی نظیر سنگ کلیه و شل شدگی عضلات آنان میشد و بازمانده یی از روش عقب مانده ی چادرنشینان ایرانی بود به سیستم پیشرفته ی آبریزگاه عربی تغییر روش دادند که این مهم به مرور باعث محکم شدن عضلات تحتانی آنان شده و ایشان را در زمره ی فعال ترین و پرتلاش ترین اقوام بشری قرار داد.

نقاشی خانه کعبه توسط اسماعیل پسر ابراهیم که در موزه آندلس نگهداری میشود

سالها بعد حکومت عقب مانده و واپسگرای ساسانیان شکل و شمایل آبریزگاه عربی را که هم از نظر ظاهری و هم از نظر کاربری بر اساس نیازهای بانوان شکل گرفته بود تغییرداده و به شکلی در آورد که هم در ظاهر و هم از نظر کاربری اصرار بر برتر شمردن جنس مرد بر زن داشت و به نام آبریزگاه ایرانی معروف شد. آورده اند که همین امر اصلیترین دلیل انحطاط این سلسله ی متحجر و ضد بشری بود.

حجر الاسود/ آبریزگاه عربی و آبریزگاه ایرانی (موزه ی آندلس)

آزادی مذهب و سکولاریسم:
در منطقه حجاز طرفداران همه ادیان در آزادی کامل به تبلیغ دین خود میپرداختند و اولین مسجد آتئیست ها و اولین بت خانه جهان در این شهر بنا شدند و طرفداران همه ادیان از احترام خاصی برخوردار بودند. به همین دلیل است که این شهر هنوز نزد بی خدایان، یهودیان، مسیحیان و بت پرستان دارای احترام خاصی است. مواردى چند را مى‏توان در اين خصوص يادآور شد كه نشان میدهد منطقه حجاز توجه ادیان ديگر را به خود جلب كرده است: نخست هجرت گروهى از یهودیان است كه در حمله ارتش وحشی کوروش به بابل که منجر به ویرانی این شهر و به آتش کشیده شدن  کتاب خانه ها و مکاتب آن شده بود، از تير رس آنها گريختند و براى حفظ جان و ناموس خود (داستان تجاوز جنسی کوروش به حمورابی به اختصار در منشور کوروش بیان شده است) به يمن و سرزمين يثرب یا همان مدينه كنونى و خيبر كه بعدها به نام يهودان حميرى در يمن، بنى نضير ،بنى قريضه، خيبرى و غيره در مدينه و حومه آن معروف گشتند. این یهودیان همواره با آغوش باز مورد استقبال ساکنان مکه قرار میگرفتند و حتی حضرت محمد خودشان جامه طبابت به تن کرده ومنقاش به دست میگرفتند و به استقبال پناهندگان یهودی رفته و خار را از پای برهنه آنان میکشیدند. بعدها حضرت علی نیز شبانه و به صورت ناشناس کودکان یهودی قبیله بنى قريضه را ختنه میکرد و نقل است که ایشان در یک شب هشتصد پسر بچه یهودی را به صف کرده و پس از مطمئن شدن از پسر بودن آن ها، همگی را ختنه کردند . مسلمانان مکه چنان در به جا آوردن رسم مهمان نوازی زیاده روی میکردند که حتی در دوران خشکسالی نیز به مدت یک ماه از خوردن کباب خوک خوداری میکردند و گوشت خوک و گراز را داوطلبانه در اختیار برادران مسیحی خود قرار میدادند که این سنت حسنه هنوز هم در بین مسلمانان رواج دارد.
.

نمایی از ساختمان گفتگوی ادیان و اندیشه ها در زمان رسول اکرم. نقاشی یهودی سرگردان

.
جایگاه علمی شهر مکه:
 همانگونه که به اختصار اشاره شد ، شهر مکه مهم ترین مرکز علمی آن زمان به شمار میرفت و حضرت محمد در دامان بزرگترین و بهترین دانشمندان و ستاره شناسان و فضا نوردان آن زمان پرورش یافت. آوازه علمی این شهر چنان در اقصی نقاط جهان پیچیده بود که دانش آموزان بسیاری برای کسب علم به این شهر مراجعه میکردند که از این گروه میتوان به سلمان فارسی، آلبرت انشتین، فردوسی، الکساندر فلمینج، پروفسور ریجارد داوکینز، دکتر کردان، ابن سینا، بنی صدر، آردی، ادیسون و یوری جاجارین اشاره کرد. در شهر مکه کودکان به خاطر آب و هوای استوایی این منطقه خیلی زودتر از کودکان سایر کشور ها به دوران بلوغ رسیده و رشد میکردند به طوری که یک کودک حجازی ۶ ساله کاملا از لحاظ دانش و علم و رشد جسمانی با یک موبد زرتشتی برابری میکرد.
از ابداعات اعراب میتوان به پایه گذاری دیوان سالاری، پست (چاپارخانه)، ضرب اولین سکّه، راه اندازی اولین سیستم فاضلاب، پایه گذاری حقوق بشر معروف به منشور ابراهیم (تصویر حضرت ابراهیم هنگام قربانی کردن فرزند خود بر سر در سازمان ملل نقش بسته است) و پایه گذاری اولین  بیمه همگانی معروف به بیمه ابوالفضل اشاره کرد.

اولین پرواز بشر توسط برادران رعیت «اولیور و ویلبر»

جنبش فمینیسم:
بر خلاف کشورهای بادیه نشینی مثل ایران – که در آن دیه یک زن پارسی برابر دیه بیضه یک مرد بود و زنان در بهترین حالت ممکن به عنوان اسپرم دانی مردان مورد استفاده قرار میگرفتند و از بدیهی ترین حقوق مانند حق طلاق و تحصیل و حضانت فرزند برخوردار نبودند- در عربستان آن دوران زنان از جایگاه والا و حقوق برابر با مردان برخوردار بودند. اولین جنبش فمینیستی جهان در این شهر آغاز گشت. در مورد جایگاه والای زن در آن دوران کافیست به این نکته اشاره کنیم که این حضرت محمد بود که پس از انتخاب شدن به مقام ریاست جمهوری عربستان، به کودکان ۶ ساله اجازه دادند تا به مقام بانوی اولی کشور (فرست لیدی) برسند و این خود نقطه ی عطفی در تاریخ حقوق زنان به شمار می آید. بعد از مرگ پیامبر، دختر ایشان که از فمینیست های بنام آن زمان و تا آخرین روز زندگی خود از خانه داری و بچه داری بیزار بود، راه آن حضرت را ادامه داد و با وجود اعتراض شدید عمر ابن خطاب ، اولین پارک دوچرخه سواری بانوان را در منطقه جیتکر مکه افتتاح کرد و به به همین دلیل بار ها با زرتشتی های تند رو درگیر شد که متاسفانه در این درگیری ها بود که از ناحیه کمر و پهلو مصدوم شده و به شهادت رسیدند.

نقاشی شام آخر اثر بی‌ بدیل حضرت فاطمه زهرا که تصویرگر گوشه‌ای از رنج‌های زنان ایرانی‌ در حرمسرا هاست.

جنبش دفاع از حقوق حیوانات:
نخستین باغ وحش جهان درشهر مکه تاسیس شد و حضرت محمد به شخصه علاقه زیادی به پرورش حیوانات وحشی نشان میداد. روایت است که ایشان قادر به صحبت کردن با همه حیوانات منجمله سوسمار بودند و هواپیمای اختصاصی خود به نام عفیر (در انگلیسی: Air Force One) را نیز از میان همین حیوانات انتخاب کردند. نقل است که به دستور ایشان بود که بعد ها حضرت علی اولین مرکز نگهداری از سگ های ولگرد مدینه را تاسیس کرد.

آموزش نماز به یک نفر شتر در مرکز بازپروری حیوانات

اهمیت ورزش نزد اعراب حجاز:
اعراب از دیرباز اهمیت ویژه ای برای ورزش قهرمانی قائل بودند و قهرمانان و پهلوانان زیادی از این خطه برخاستند.  با قاطعیت میتوان گفت که این خطه خاستگاه چندین رشته ورزشی از جمله چوگان، شطرنج، ورزش باستانی و کشتگی فرنگی بوده است. نخستین دوره المپیک باستانی نیز در شهر مکه برگزار شد و در آن، شرکت کنندگان رشته پنج گانه مواظف بودند که ابتدا هفت دور، دور استخر کعبه شنا کرده و سپس از کوه عرفات بالا رفته و با تیر و کمان به طرف شیطان تیراندازی کرده و سپس سوار بر اسب، از خط پایان بگذرند. لازم به ذکر است که داوری این مسابقات را ابوموسی اشعری بر عهده داشت. ورزشکاران ایرانی در این دوره از مسابقات کارنامه ضعیفی از خود به جای گذاشتند. از مجموع شش نفر شرکت کننده ایرانی، ۵ نفرشان که برای اولین بار آب میدیدند در استخر کعبه غرق شده و نفر ششم نیز به اسم سلمان فارسی از رویارویی با حریفان یهودی خود خودداری کرده و در پایان مسابقات از وزارت کشور قریش تقاضای پناهندگی سیاسی کرد. نماینده ایران در رشته تیراندازی، شخصی به نام «آرش کمانگیر» بود که در قرعه ای نامناسب با قهرمانان عرب همگروه شد و در همان دور اول حذف گردید. در مسابقات کشتی شرکت کننده ایرانی به نام «رستم دستان» در دور اول مغلوب حریف قدر خود به نام «علی ابن ابی طالب» گشت. در رشته شمشیر بازی نیز این ورزشکاران عربستان بودند که همه مدال ها را درو کردند. از حواشی این دوره از مسابقات میتوان به حرکت غیر ورزشی نماینده ایران «ابولولو » اشاره کرد که پس از باخت به «عمر ابن خطاب» وی را تهدید به مرگ کرد.

سیاه قلمی از مسابقات شنای المپیک مکه به قلم راهب مسیحی‌ کلیسای شام

موقعیت سیاسی-اجتماعی ایران آن زمان:
از ایران باستان اطلاعات بسیار کمی در دسترس است که از دلایل آن می‌توان به بی سوادی مطلق ایرانیان آن روزگار و به تبع آن نبود کاتبان و مورخان ایرانی اشاره کرد که در این مورد هیچ نوشته ای از خود به جا نگذشته اند. در زمان ظهور اسلام ، مردم ایران به قدری از قافله تمدن و فرهنگ عقب بودند که دختران خود را در بدو تولد زنده به گور میکردند و به دلیل نبود منابع طبیعی، غذای عمده آنان را ملخ و سوسمار تشکیل میداد. اعراب آن دوران ایرانیان را «عجم» مینامیدند که به معنی «گنگ و لال» است و اشاره به بیسوادی آنان دارد. جهل و خرافات نزد ایرانیان بیداد میکرد. آنان شاش شتر را دارای خاصیت درمانی میدانستند و آتش را میپرستیدند و به چند همسری اعتقاد داشتند. زنان کاملا از فعالیت های اجتماعی محروم بوده و از بدیهی‌‌ترین حقوق یک زن عرب مانند حق طلاق و حق حضانت فرزند و حق تدریس محروم بوده و پوشش آنان را چادری سیاه رنگ و ضخیم به همراه روبنده تشکیل میداد. دین اغلب مردم زرتشتی بود که دین بسیار خشونت طلب و واپسگرایی بود. پیروان این دین مجبور بودند که روزی ۵ بار به زبانی که برایشان ناآشنا بود عبادت کنند وگرنه مورد غضب موبدان زرتشتی قرار میگرفتند. ارکان اصلی این دین را گفتار زشت، پندار زشت و کردار زشت تشکیل میداد و خروج از دین به مثابه حکم مرگ فرد خاطی بود. پیامبر زرتشتیان، شخصی به نام زرتشت بود که با شیادی، خود را فرستاده خدا عنوان کرد و پس از جمع نمودن تنی چند از اوباش دست به راهزنی زد و کم کم کارش به کشورگشایی رسید. وی پس از به قدرت رسیدن، همه مخالفان خود را به قتل رسانید و نقل است که در یک روز ۸۰۰ تن از یهودیان محله جویباره اصفهان را گردن زد، زنان و کودکان شان را به بردگی گرفت و در اقدامی شنیع و بی سابقه با دختر ۶ ساله یکی از فرماندهان جنگی خود به نام آشتره ازدواج کرد. نیچه، فیلسوف معروف آلمانی که بعد ها به دین اسلام گروید، در کتاب معروف خود «چنین کرد زرتشت» پرده از بسیاری از اعمال شنیع این شخص برداشته است. وی مریدان خویش را مجبور میکرد که برای اثبات فرمانبرداری، پسران خود را به فرمان وی قربانی کنند و در عوض یک گوسفند هدیه بگیرند. ظلم و ستم بی‌ پایان حکمرانان ساسانی به حدی بود که فقط موبدان و شاهان حق درس خواندن داشتند و این مساله سبب شد که مردم ایران زمین که از این‌همه جور و ستم به ستوه آمده بودند، بعد‌ها لشکر اسلام را با آغوش باز پذیرفته و داوطلبانه به پیشواز ارتش اسلام بروند که در قسمت دوم این نوشته بدان اشاره خواهیم کرد.
Advertisements

92 نظر برای “تاریخ مصور اسلام، به قلم استادان ماله کش!

 1. یک ناشناس هستم ، نمیتونم بگم از کارهای دودوزه بهتره چون خودش هم حضور داشته ! الان دچار بحران روحی شدم !!

 2. به این اینکه این اسلام است که با ازدواج با خواهرتان منع کرد یا شراب مخوردید و با مادرتان سکس انجام میدادید و…اشاره نکردید مجوس

 3. استاد ساشتی.یعنی واقعا یه دونه ایی من 5 ساله هر شب میام بالترین.عضو نیستم یعنی وقتشو نداشتم فعالیت کنم.واسه همین از خیرش گذشتم.ولی تو این چن وقته هر موقع اومدم به عشق لینک و نظراتت اومدم .یه دونه ایی داداش بهترین راه رو برای مبارزه انتخاب کردی.باید دین رو از پایه زد تا به دموکراسی رسید.خیلی دوست داشتم کاربرایی مثل خاکی هم باز برگردن.

   • به عفیر قسم ساشتی در نوشته هایت بوی ظهور آزادی میبنم.لکن مشغله درسی کم شد به جمع دوستان می پیوندیم .فعلن ما به اهل بیت در کمپین نقی سروس می دهیم باشد که روزی خودم شورت زهرا رودر بالاترین پرچم اتییست ها کنم .یا نق

  • hاگه حق با تو بود
   حرفت را با منطق میگفتی
   ولی خودت هم میدونی که مشکل داری و به خاطر همین هم فحش میدی
   برو مشکل خودت رو حل کن بعد نظر بده

 4. ma irania hich vaght hich gohi nabodim na dar toole tarikh 4-5 daneshmand bishtar nadashtim k hamashon ham be arabi dars khondan & ketab neveshtan faqat baladim be digar aghvam tohin konim chon misozim az inke mibinim baqiye be jayi residan ama ma hamoun fashisthaye mothajere khodkhahim
  haqiqate talkhiye ama man k paziroftam pishnahad mikonam shoma ham qaboul konid k az heyvan ham past tarim chon heyouna ham bazi kheslataye khob daran ama man nadarim!
  irani=ye makhloqe bi khasiat

  • بیخود نیست هیچ گهی نشدی!
   Fascist رو درست کن! Fashist غلطه. بعدش هم برو یه کم درس بخون بلکه یه گهی بشی.

 5. جالب بود. اسلام اگه فرضا 10 تا قانون داشته باشه. 2 تاش ممکته خوب باشه ولی 8 تاش باعث بدبختیه

 6. کاملا مشخصه که مادرت بد گاییده شده که داری بد میسوزی هر چی دوست داری بنویس حروم زاده دین خدا و خدا هنوز حرف اول رو میزنه هنوز تو این مملکت ما حرف اول و آخر رو میزنیم بسوز لعنتی بسوز راستی ندا آقا سلطان فاحشه رو هم مثل سگ کشتیم که تو آدم بشی و نشدی حالا ستار کونی رو هم کردیم هم کشتیم!! داری میسوزی؟ بسووووووووووووووووووز
  چراغی را که ایزد بر فروزد
  هر آنکس پف کند ریشش بسوزد
  ریشه ات هم میسوزد برو مواظب باش زنت رو تو کاباره هایی که عاشقش هستی نکنن و خواهرت رو تو پارتی های شبانه از کون نکنن هر چند خوشحال میشی به هر حال من حاضرم بنا بر دین شریف اسلام همه کس و کارت رو صیغه کنم و با کیر یه متریه خودم به فیض برسانم ایمیل بزن شماره هاشونو بده مادر جنده

  • رضا خان یعنی‌ واقع اینقدر احمقی که فکر میکنی‌ تیر زدن به ندا یا زیر شکنجه کشتن ستار در راه اسلام بوده؟ بابا تو ناسلامتی به نظر میاد سواد داری و میتونی‌ پشت کامپیوتر بشینی‌ پس این چرت و پرتها چیه می‌نویسی؟ ستار کجا چیزی بر ضّد اسلام نوشت؟ ایشون گلایه از وضعیت مردم بدبخت و حاکمانی داشت که میلیاردها پول مردم رو میخورن و نم پس نمیدن. شما اگر مسلمونی پس چرا به حرف حضرت علی‌ گوش نمیکنی‌ که دعوت به جهاد بر علیه ظلم میکنه؟

   البته طرز حرف زدنت معلومه که تو خودت از اون بیشرفهای مفتخور و دزدی هستی‌ که از دیدن امثال نداها تو خیابون که میان حقشون رو میخوان و یا ۲ تا نوشته یک کارگر ساده پشتت می‌لرزه. باید هم بلرزه، عزیز. حالا تا دلت می‌خواد فحش بده اما تو هم یک روزی خدمت رسیده میشه.

   • البته در بعضی نسخه ها بجای «بسوزید» «بگوزید»هم وارد شده است!وا… اعلم.

  • نمونه یه مسلمان واقعی از هر 10 تا کلمش 18 تاش کیرو کس و تجاوزه. باشد که در بهشت به ممد بچه باز بپیوندی.بپا بلال کونت نزاره فقط

 7. ساشتی عزیز خیلی عالی بود سلام منو به دودوزه عزیز برسان و از او هم تشکر کن البته به نیت کامنت آقا رضا در بالا کیر هر چی سیاهپوسته تو کس و کون فاطمه زهرا و خدیجه کبرا و البته تمام مونث های قبیله بدوی ایشان

 8. آقا رضای بی همه چیز اینقدر فحش بده تا به قول کوتوله فحش دانت پاره بشه ولی این را هیچ وقت فراموش نکن که دست بالای دست بسیار هست خدا جای حق نشسته یک روزی هم خانواده خودت گرفتار کرکسهایی مثل خودت خواهد شد و به آنها هم تجاوز خواهند کرد آن روز دیر نیست مزدور کثیف بی شرف

 9. وقتی دو نفر از بهترین ها(دودوزه و ساشتی) دست به کار مشترکی بزنند نتیجه چیزی جز این نخواهد بود.
  لذت بردم از دید موشکافانه ای که در سراسر مطلب وجود داره.

 10. آقای محترم هر نژادی محترم است و لطف کنید به کسی‌ توهین نکنید، وختی شما به عرب توهین می‌کنید، همانند این است که به حیوانات توهین می‌کنید، هرچند من از حیوانات معذرت می‌خوام که عرب رو با حیوان یکی‌ دونستم

 11. من یک ignorist هستم.یعنی به خدای ادیان اعتقاد ندارم اما هیچ وقت به خودم اجازه ندادم به اعتقادات ادیان دیگر توهین کنم.
  برای قبول نداشتن عقاید دینی دلایل خودم را دارم ولی بدون دلیل اعتقادات سایرین را مسخره نمی کنم
  دوست داشتم با شما در این مورد بحث کنم ولی چون از شنیدن فحش های رکیک خوشحال نمیشوم ترجیح میدم یه فرصت دیگه اینکار انجام بشه

  • logos عزیز،

   من هم با شما هم عقیده هستم. مساله اینه که آیا طرف مقابل هم مثل شما فکر میکنه یا نه. بذار یک مثال بزنم. فکر کن میری مسابقه فوتبال. تیم مقابل ۲۴ نفر می‌فرسته تو، با اولین سوت هم شروع میکنه به جای شوت زدن به توپ، پای شما رو زدن. شما این بازی رو ادامه میدی؟ داور هم سوت میزانه که نه، با ۲۴ نفر نمیشه آمد تو زمین، اونهام می‌گن، وای به ما توهین شد!

   مسلمونها متاسفانه اون تیم ۲۴ نفره هستن. نه به شما احترام میذارن، نه به عقیدتون، پاشم بیفته شما رو به قتل هم می‌رسونن، اونوقت اگر کسی‌ بیاد بگه بابا اون حرفاتون راجع به پرواز محمد با خرش چرت و پرت هست، می‌گن آقا به ما توهین شد. یا اگر بگی‌ یک مرد ۵۰ ساله که با یک بچه ۹ ساله می‌خوابه مریض روانی‌ هست، می‌گن وای به پیغمبر معصوم (بیگناه) ما توهین شد.

   مسلمونها بیان مثل بچه آدم بشینن صحبت کنن و انتقاداتی رو که از این دین میشه رو منطقی‌ جواب بدن، من چاکرشون هم هستم.

 12. رضا با پیغامش در بالا چهره واقعی و منطق برخوردی حکومت اسلامی با مخالفانش رو نشون میده امیدوارم همینطور ادامه بدین تا سپیده ی سحر اندکی مونده

  • هیچ میدونستی «فاکر من 2» یعنی کسی که در آن واحد به دو تا مرد(احتمالن نویسنده های این داستان) کون میده؟ :))))
   ادامه بده.

 13. جناب ساشتیانی من از دوستان خانوادگی شما هستم میخوام حقیقت تلخی را برات افشا کنم که به صورت رو در رو قادر به گفتنش نیستم سعی کن بردباری پیشه کنی.
  اون آدمی که این همه وقت بهش بابا میگی پدر واقعیت نیست پدر واقعی تو منم فرزندم, سالها پیش میدیدم مادرت سر و گوشش میجنبه منم با کاندوم ترتیبش رو دادم ولی کاندوم چینی بود و پاره شد و بعد نه ماه تو متولد شدی. از من ناراحت نباش فرزندم چون این آخرین روزهای عمرمه ولی تو وصیت نامه ام سهم بزرگی برات در نظر گرفتم همین روزاست که ثروت هنگفتی به دست میاری
  دوستدار تو پدر واقعیت

   • نه شوخی چیه؟ به جان یه دونه فرزندم که تو باشی راست میگم چند روز دیگه که وکیلم برگه انحصار وراثت رو برات آورد میفهمی ولی هنوز اگه شک داری برو به مادرت بگو آقای بلورچی سلام رسوند ببین عکس العملش چیه

  • من نمیفهمم این بابا اومده یکی از ادیان ابراهیمیو نقد کرده با زبان طنز
   آگهی برای کمک مالی نزده که!
   این وسط چند نفر اومدن اعلام آمادگی میکنن که با مادر ایشون یا خواهرشون ازدواج کنن و اونارو تحت تکفل بگیرن و یا گاد فادر بشن واسه ایشون و سهم ارث و کمک مالی بکنن!
   یکی واسه من روشن کنه موضوع این پست چه ارتباطی با مسایل شخصی و خونوادگی ارسال کنندش داره؟!!

 14. درود بر شرفت که هرچه دروغ و ریا وکثافت را افشا میکنی تا مردم عزیز ایران با واقعیتهای اسلام ناب محمدی آشنا شوند
  امیدوارم هر لحظه از زندگیت را در سلامتی و خوشی به سر ببری هرچند می دانم که تا این اسلام ناب محمدی در کشورمان وجود دارد تو هم مثل همه ما ناراحت و نگرانی.
  به امید نابودی هرچه زودتر اسلام کثیف.

 15. یکی اینجا هست که از یک طرف میگه عرب نیست ولی با کیر عرب ها بارفیکس میزنه …دیگه خفت از این بالاتر ؟!!!

 16. جناب لینک گذار، من گوه خوردم با حضرت محمد که فحش دادم. دیگه فحش نمی‌دم. پس لطفا کامنتای منو پاک نکن. غلط کردم

 17. نقی به داشتن یارانی چون دودوزه، ساشتیانی افتخار می کند. ایشان در پاسخ خبرنگار » سامرا وقت» یا همان » سامرا تایمز» که از جماع ایشان با مخالفان پرسیده بود فرمودند: جماع من در برابر جماعی که پارسیانی چون «دودوزه» و » ساشتیانی » با اجدادم می کنند قابل اغماز است. البته ایشان چون با قلم و کیبورد میکنند شما نمی بینید ولی اجدادم از درد آن به خود می پیچند.
  اجرتان با نقی.

 18. روزی ساشتیانی و گمنامیان با هم به شهرنو رفتند ساشتیانی خواست زرنگی کند پس به گمنامیان گفت یک ژتون بگیر دو نفری با طرف 3some کنیم. گمنامیان که گفت نه من میترسم که تو آلتم رو ببینی پس بیفتی من اول میرم راه را هم برای تو هموار خواهم کرد ساشتیانی موافقت کرد و گمنامیان به داخل اتاق رفت صدای آخ و اوخ تمام شهرنو را برداشته بود بعد دو ساعت گمنامیان از اتاق بیرون آمد و ساشتیانی به داخل رفت ولی در کمال تعجب دید مادر من روی تخت دراز کشیده است.
  از آن روز ساشتیانی دچار شیزوفرنی حاد شده و دیگر گمنامیان را دوست ندارد.

 19. بسیار عالی دست این ایرانی های بی فرهنگ و ضد اعراب را رو کردین و به تمام عالم نشان دادید که همه تاریخ نویسان چرت و پرت گفته اند و در دنیا از این محمد و دمهایش ببخشید ازنابش بهتر وجود نداشته و تمام پیشرفت های علمی گیتی به خاطر وجود محمد و علی و حسن و … و تقی و نقی و.. است
  به این وسیله شما را به لقب حضرت آیت الله العظمی ترین مفتخر می نماییم
  درپناه الطاف خفیه الهی باشید(البته شورت آهنی بپوشید چون معلوم نیست این الله که پیغمبرش به بچه 6 ساله رحم نمی کند خودش چه کارها می کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. «شهر مکه در آن زمان پایتخت علم و هنر و اقتصاد دنیا بود و معتبر ترین دانشگاه های دنیا از قبیل جندی شابور و الکمبریج در این شهر قرار داشتند.»
  خیلی باحال بود :))))

  چرا فحش میدن اینا ؟! ینی واقعا نمیخوان حقیقت رو راجع به گذشته دینشون بدونن /
  این پسر همه چیز رو بر عکس گفت که یه وقت به شما بر نخوره ،ولی بازم … به قول همین نویسنده «کاش کور بودی میفهمیدی من چی میگم» :دی

 21. ببین کار خدا به کجا رسیده که طرفدارانش از … چروکیده نه نه های ما میخواند برای نجات خدای قدرتمند رحیم و جلادشون کمک بگیرند

 22. آفرین ساشتی جون! از حضرت شمقدر با احترام یاد کن چون حقی بس عظیم بر گردن من دارد. جریان از این قرار است که پدر و مادر من چند سال از ازدواجشان میگذشت ولی صاحب اولاد نمیشدند هر چه دوا درمان کردند فایده ای نداشت به طوری که پدر رضایت داد که جوانان برومند محله یک به یک با مادر جماع کردند تا شاید حرامزاده ای حاصل شود ولی این هم سودی نداشت.
  شبی مادر من در خواب دید که در بیابانی سرگردان است و از فرط تشنگی رو به موت است که ناگهان از دوردست یک شتر و یک الاغ پدیدار میشوند مادر به سوی آنها میرود و در خورجین الاغ مشک آبی پیدا کرده و خود را سیراب میکند.
  مادر فردای آن شب به نزد رمالی میرود و تعبیر خوابش را جویا میشود مرد رمال ابتدا با مادر جماع سختی میکند و سپس میگوید برای بچه دار شدن باید همزمان با یک الاغ عرب و یک شتر سرخ موی جماع کنی.
  مادر من با الاغی از نوادگان عفیر و شتری از نوادگان شمقدر جماع کرد و من را آبستن شد.
  فکر کنم اکنون دلیل اینکه در مدرسه به من لقب (خر لب شتری) داده بودند را فهمیده باشی

 23. خداییش دم گمنامیان گرم اونقدر خایه لای پاش هست که کامنتی که ازش خوشش نمیاد پاک نکنه درست برعکس من مادرجنده

 24. عمو ساشتیانی چرا این کامنت های پر از فحاشی رو دیلیت نمی کنی ؟! به خاطر احترام به آزادی بیان آیا؟! من نیز روزی چند تا از این کامنت ها دارم ولی ناسزاهای رکیک رو تایید نمی کنم . دیگه ناسزاهای به این سخیفی که ارزش دیده شدن ندارند
  بابت نوشتار بالا بسیار سپاس از شما و جناب دودوزه

 25. خب احمق کودن! برای هرکسی یه چیزی مقدسه! اگه واسه تو مقدس نیس حق نداری به اعتقاد کسه دیگه توهین کنی! تو بهتره بری همون آلت پرست باشی، میدونم واسه گذاشتن این مطالب از یه جا ساپورت میشی،من مسلمانم ولی به ادیان الهی دیگه هم احترام میذارم،یادم نمیاد هرموقع اسم پیامبری رو آوردم بدون حضرت باشه! پس رعایت احترام مقابل به عنوان انسان بودن واجبه!

 26. چيزي نمونده تا دم همتونو قيچي كنيم بريد در مورد نبرد آخرالزمان تحقيق كنيد چون خيلي نزديكه . واي … چه مي كنيم با شما

 27. خوار کسده معلوم نیست تو کدوم خلای زندگی میکنه که گوه زیادی هم میخوره و دم از ازادی میزنه.کیرم تو اون ازادیت لیبرالیسم کیری کس کش.ریدم به هر فرقه ای که تو داخلش عضوی حرومی

 28. خوارکسده تو فاکر منى ؟،کس ننه تو ساکرمنى کس کش کير خر تو کس اول و اخر تو هرچى عرب غير ايرانيه
  ايرانيا ننتو گايدن که عقده دارى کس ننه؟تو اول ننتو بشناس بفهم بابات کدوم کس کشىه بعد بيا تاريخ تفسير کن
  کس کش کون گلابى خوارکسده
  کير عرب دوس دارى معلومه زياد کردنت

 29. بگو: «اى قوم من، هر چه مقدور شما هست انجام دهيد من [هم‏] انجام مىیدهم. به زودى خواهيد دانست كه فرجام [نيكوى‏] آن سراى از آنِ كيست. آرى، ستمكاران رستگار نمی‏شوند.»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s