آیا اسلام با شادی مخالف است؟

دوستان، به خود آییم و بگیر و ببند‌ها و محدودیت‌هایی‌ را که این رژیم برای  رقص و شادی ایجاد کرده را به حساب اسلام نگذاریم. در اسلام اصیل هیچ منعی برای شادی و نشاط نیست، چرا که اسلام هیچ عنادی با شادی ندارد . خود حضرت محمد عاشق موسیقی‌ بود و هر از چند گاهی‌ محمد و ابوبکر و فاطمه و علی‌ رو به زیر عبا‌ی مبارکش میبرد تا برایش فلوت بزنند و دائم آهنگ » آمنه چشم تو جام شراب منه» رو خطاب به مادر بزرگوار خود میخواند.

– حضرت عایشه اولین کسی‌ بود که رقص لامبادا را در شبه جزیره‌ عربستان رایج کرد.
– بلال حبشی روزی ۵ بار برای مردم مکه با صدای دلنشین خود آهنگ‌های درخواستی را اجرا میکرد.
-امام حسین و یارانش در راه فستیوال هارد راک کوفه بودند که به دست عمال دی جی یزید به شهادت رسیدند.
-حضرت ابوالفضل اولین کسی‌ بود که روی چهار دست و پا میرقصید. نقل است که روزی ایشان در اوج هیجان، به روی دست راست خود رقصید که به دلیل پوکی استخوان، دستش شکست اما حضرت خم به ابرو نیاورد و بر روی دست چپش بالا رفته و پس از شکست این دست به روی پاهای خود ایستاد و به هنرنمایی پرداخت و حتی پس از شکست هر دو قلم پا نیز به رقص خود ادامه داد. بعد‌ها این رقص به رقص «دست شکسته» معروف شده و پس از راه یافتن به آمریکا به «برک دست «و بعد‌ها به «برک دنس» تغییر نام یافت.
ایشان با فراخوان عمومی از جوانان کوفه و حضور در پارک «آب و جهنم» کربلا برنامه آب بازی با شمیشیر رو با مهارت خاصی انجام داد. به طوری که ابتدا با دو دست ، بعد با یک دست و نهایتن بی دست و با استفاده از ماشین لباسشویی اقدام به آب افشانی نمود.

– حضرت علی‌ به قدری عاشق رقص بود که وقتی‌ که دید در دیسکوی خیبر بسته است، یه قرص اکس زد و به تنهایی‌ در را از جا کند. حتی نقل است که ایشان شب‌ها و با لباس مبدل، شوی وی اچ‌ اس‌ سال نو بین مستمندان پخش میکرد. مولای متقیان کسی بود که به ویولون نوازی علاقه ی وافر داشت. روایت است که در کنسرت بنی قریظه با آرشه ی شمشیر خود روی گردن 700 نفر قطعاتی از «سمفونی مردگان» را اجرا نمود.
– حضرت زینب همیشه در مجالس بزم یزید حاضر بود و برای ایشان ترانه‌های حماسی می‌خواند.
– امام رضا بر اثر خوردن قرص اکستازیِ آلوده که تو پارتی بهش انداخته بودند مرد.
-سلمان فارسی‌ در مدت اقامت خود در جنوب ایران به نواختن موسیقی‌ عربی‌ گرایش پیدا کرد و به خاطر عشق به این موسیقی‌، به عربستان مهاجرت کرد و به اعراب دو چیز یاد داد: کندن خندق و نواختن گیتار.
-امام حسن ارادت خاصی‌ به رقاصه‌ها داشته و سرپرستی ۵۴ نفر از آنها رو به عهد گرفته بود.

-حضرت علی‌ اصغر با آن سنّ کمش عاشق نواختن کمانچه بود و هنگام مرگ چندین کمانچه را بر روی بدن نحیف خود حمل میکرد و به همراه اینها دفن شد.

– حضرت زین العابدین استاد رقص با ویلچر و یکی‌ از موسیقی‌ دانان برجسته زمان خود بود و مجموعه سمفونی‌های ایشان، معروف به «سمفونی سجادیه» هم اکنون نیز در دانشگاه‌های معتبر موسیقی‌ تدریس میشود.
– مسلم ابن عقیل به قدری شیفته موسیقی‌ بود که هر روز در گرمای طاقت فرسای کربلا، دو طفلان خود را به کلاس آموزش هیپ هاپ میبرد.
-حضرت مهدی به خاطر آکوستیک بهتر، از کاخ جمکران به چاه جمکران نقل مکان کرد.
-روایت است که یوهان سباستین باخ بسیاری از سمفونیهای خود را از روی قطعات به جای مانده از نتهای امام جعفر صادق نوشته.
-امام هادی مسوول رقص نور در پارتی های شبانه ی خلیفه بود.

-امام حسن عسگری توانستند که با کمترین امکانات، موسیقی‌ متنِ فیلمِ «دیوانه در قفس کپید» را بسازند.

امام محمد باقر با شکافتن دستگاه ویلچر پدر مرحومش و نصب در مکان مناسب اولین پول دنیسنگ در شبیه جزیره را ارايه داد –

Advertisements

44 نظر برای “آیا اسلام با شادی مخالف است؟

  • یکی نیست بگه آخه گوساله مجبوری بیای جایی که بسر تا پای خودت و عقایدت ریده بشه، خوب فیلترشکنتو خاموش کن که یه وقت گذارت به جاهای ناجور نیفته،
   چسخور طلبکارم هست، بسکه تو جامعه به این مسلمونا باج دادیم هوا برشون داشته که خبریه، بیشعور…

   • اگه بگيرمت يه جوري هدايتت كنم كه ديگه هيچ حروم زاده اي جرات نكنه همچين غلطايي بكنه

 1. البته اسلام هیچگاه با شادی و خوشحالی مخالفت نکرده بلکه به آن تشویق کرده است و پیامبر اسلام هم به این امر تاکید کرده است مثلا وقتی کسی وفات میکرد پیامبربه مردم مبگفت که هنگامی برجنازه نماز خواندید و آن را دفن نمودید به خانه‌هایتان بازگردید و به امورتان برسید و فقط خانواده متوفی برای سه روز می‌توانند برای وی سوگواری کنند نه اینکه برای او مراسم شب هفت و چهلم و سال و سالگرد بگیرند و زندگی را به کام دیگران نیز تلخ کنند .
  نکته: البته شما نویسنده محترم بهتر نیست به جای توهین به افراد و ادیان و مذاهب بهتر است اسلام را آنگونه که بوده است بشناسیم نه آنگونه که ملایان به ما آموخته‌اند؟

  • عزیز، بنده با اون چیزی که اسلام میگه کاری ندارم و وارد مغلطه‌های ادبی‌ هم نمیشم. من به جامعه نگاه می‌کنم و نتیجه گیری می‌کنم که اسلام به جز پستی و پلیدی و ریا و عقب ماندگی و ظلم و ستم و جنایت چیزی با خودش به ارمغان نیورده. هیچ احترامی هم به اسلام قائل نیستم. احترام به اسلام یعنی احترام به دینی که باعث اصلی‌ ویرانی کشورم هست.

   • پس گو نخوره.کدوم کشور.کشورو یه لااوبالی مثه تو به گوه کشیده.تا امثال گویی مثه تو هست چ توقع داریم .اوناییم که به گو کشیدن از اوباش توان

  • کاملا موافق نظر شما هستم . توهین به پیامبر و ائمه تاوان سنگینی دارد. پس ما باید در مقابل اخوندهایی که به نام دین هرکاری می کنند و مردم را از دین فراری داده اند بایستیم نه در مقابل خدا و دین و پیغمبر

 2. مطلب طنز بود.
  اینکه امام علی در دستش ویولون است چه چیز میخواهید بگویید ؟ امام علی بد است ؟ ویولن بد است ؟ مذهب با موسیقی منافات دارد؟ گذاشتید تا صفحه خالی نماند؟
  مذهب چه بخواهیم چه نخواهیم با موسیقی همراه است. در مسجد بانگ اذان، سرود در کلیسا، موسیقی در معابد هندوها و … .
  همان قدر که از باخ می نویسیم ، کاش دغدغه ما باخ بودن بود نه ادعای به باخ گوش کردن.

 3. ساشتی جان،
  لطفن به نصایح و کامنت گُه-هربار پسر سبزک خوب دقت بنما که گمان راه سعادت و رسیدن به امام عصر از میان همین کلام میگذرد.
  هر آنقدر که گُته باخ مینویسیم، کاش دغدغه ما خود گُته باشد نه باخیدنش.

 4. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟ How Islam has issued orders to kill more than two billion people? * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری می‌گوید:

  چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟
  How Islam has issued orders to kill more than two billion people?
  * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری لطفاً این را حتماً بخوان!
  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساله۱ – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  *( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و… یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ این یعنی دوران طلائی خمینی !؟ این یعنی مدینه فاضله اشرف !؟ این یعنی اسلام توحیدی !؟ این یعنی اساس فلسفه اسلامی !؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می شود؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟ از سوی دیگر این افکار وحشیگرایانه بیگانه که قرنها به زبان دیگری در کنج تاریک حجره ها ادامه داشته باعث نابودی چهره صلحدوستی و نجابت ایرانیان شده و صلح و ثبات جهانی را نیز به خطر انداخته و بطور مسلم باعث جنگهای منطقه ای و بین المللی خواهد شد.

  به پندار نیک٬ گفتار نیک و کردار نیک خویش بازگردیم.
  .«کورش فردوسی»

 5. ای کسانی که اسلام را خرافات و جهل و تعصب و سبب بدبختی میدانید که به درد اشخاص نادان بیسواد دشمن بشر میخورد ,بروید باپدر مادرهایتان همخوابگی کنید تا با عمل کردن به خلاف اسلام خوشبخت و درست و عاقلانه زندگی کرده باشید و ثابت کنید که آزاد اندیش و روشن ضمیر و دانا دل هستید!!

  راه خوشبختی را شما چنین میبینید :

  هر وقت قول دادی , خلافش عمل کن تا مطابق دستور اسلام مخرب و مضر عمل نکرده باشی !!

  تا بلدی دروغ بگو و کم فروشی و گرانفروشی کن و اموال دیگران را غصب کن تا با خلاف اسلام جهل و تعصب و خرابی و ویرانی ,عمل کردن خوشبخت و فهمیده ومنصف و دانا زندگی کرده باشی !!

  تا میتوانی به همه بدی کن تا مبادا مبتلا به ویروس خطرناک اسلام به حساب بییایی .

  تا میتوان متظاهر و منافق باش تا از اسلام پیروی نکرده باشی.

  اگر متاهل هستی حتما با کسی غیر از همسرت زنا کن ,گور پدر اسلام ضد بشری که حق انسانی تو برای ارضای شهوت را نادیده میگیرد.

  تا میتوانی پشت سر همه بناحق بدگویی کن و خوبی هر کس را بابدی جواب بده تا از شر اسلام در امان باشی !!
  تا میتوانی از چیزی که نمیشناسی و بلد نیستی با اطمینان حرف بزن تا خلاف اسلام سرتا پا خرافات عمل کرده باشی !
  از دقت نظر و نبوغ بی نظیر و معلومات بی بدیل شما بهره بسیار بردم

  • همون الله مدینه یک شفایی به تو چیز مشنگ بده یک پولی هم به ما ! اونو که داد می ریم سراغ مامان جون شما !

 6. آقا ایول ما که در این ماه پر برکت کلی شاد شدیم الهی درد و بلات بخوره تو سر هر چی خر مذهب و مقدس نماست خیلی با حالی

 7. سلام بچه کونی امثال تو کم نیستند که با خوشمزگی سعی بر لودگی وجلب مخاطب دارند فقط میخواستم بگم بزودی بخدمت توی کونده بی پدرومادرخواهم رسید// سلام کیرم رو به مادر مکرمه اتان برسانید ………..خارکسه کونی اش ولاش کیرلیس ابمنی خور من کیرم تو یکمیلیون عوضی مثل تو ی عقده ای

   • بچه کونی رجوی همدم وهممسلک کونده هایی مثل تو است ایندفعه تو ازپشمای کیرم اویزون شو دفعه دیگه بین تو ومامانت شیروخط میکنیم البته امیدوارم ازنتیجه نرنجی خارکسه اش ولاش حرف مفت زن تو وامثال تو پیرو حزب بادید هرطرف که باد روشنفکری ازماتحت اربابانت درمیاد شما کونده ها بو میکشید ومیچسبید درکونشون وجالب اینجاست که در یاوه گویی ازهم سبقت میگیرید ///////////کیرتووجود امثال شمایانی که مایه ننگ ایرانی هستید ///تف به کس همه کستون……………………………..

 8. سلام دوست عزیزم
  فراموش نکن که ما فقط یک بار به دنیا می آییم و زندگی یک جاده یک طرفه است که هیچ امکان برگشت در آن وجود ندارد
  دوست عزیزم چرا جواب اشکالات و شبهاتی که داری رو در اینترنت جستجو نمی کنی همه مشکلات و شبهاتی که داری جوابشون در اینترنت موجوده و اگر نتونستی پیدا کنی سایتهای زیادی هست که به سوالات مردم پاسخ میده می تونی از اونها بپرسی
  دوست من با توهین به دین و خدا هیچ ضرری به اونها نمی رسونی و ضرر اصلی رو به خودت میزنی که خودتو از یک زندگی سعادت مند در این دنیا و اون دنیا محروم کردی
  به امید موفقیت
  یک ایرانی

  • منظور دوستمون خوندن کتاب های عمو استفان هاکینگز ها ! شبهات رو خوب توضیح داده به الله مدینه قسم !!!!!

 9. خطاب به تمام دست اندرکاران این سایت و هواداراش:
  اگر شما و هزاران آدم خر دیگه مثل شما تا هزار سال دیگه شبانه روز بشینن این چرندیات رو بنویسن باز هم هیچ غلطی نمی تونید بکنید.
  تا وقتی امام زمانمون هست هیچ گهی نمیتونید بخورید.
  دوست داشتم امثال شما ها رو پیدا میکردم تا زودتر به سمت فرشته ی عذاب روانتون میکردم.
  واالله اگر آقا خامنه ای حکم جهاد بدهد سر تک تکتون رو میبرم.
  به امید فرج آقامون و نیستی و نابودی شما که حرومزاده هایی از نسل شیطانید.
  والسلام

 10. خيلي بي معرفتي نه به خاطر رفتنت كه تصنيم خودت بوده و به خودت ربط داره كه به خاطر اينكه اينهمه ادم اومدت دورت و دلداريت دادند ولي تو همه را به يك چشم ديدي

 11. چرا اینقد حرص میخورین شماها اگه راس میگین امام زمانی هس بذارید خودش حساب این از خدا بی خبرا رو میرسونه !

 12. جای تعجب نیست ایرانی هستیم دیگه ایرانی =دیکتاتور .یا چهل ستونیم یا بی ستون جو گیر میشیم و انقلاب میکنیم همه تقصیرارو می ذاریم پای اسلام اگر خامنه ای دیکتاتور بره امثال تو که این چرندیاتو نوشته میاد سر کار یه جور دیگه میرینه به مملکت تو هم دیکتاتوی هنوز یاد نگرفتیم به عقاید هم احترام بذاریم .ایران هیچ وقت درست نمیشه (دین هیچ چیز جز میانه روی نیست)

 13. كَیْفَ یَهْدِى اللَّهُ قَوْمًا كَفَرُواْ بَعْدَ إِیمَانهِِمْ وَ شَهِدُواْ أَنَّ الرَّسُولَ حَقٌّ وَ جَاءَهُمُ الْبَیِّنَاتُ وَ اللَّهُ لَا یَهْدِى الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ(*)أُوْلَئكَ جَزَاؤُهُمْ أَنَّ عَلَیْهِمْ لَعْنَةَ اللَّهِ وَ الْمَلَئكَةِ وَ النَّاسِ أَجْمَعِین

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s